הצהרות ומכתבים לאנשי ציבור, שחרור בניינים, שטרן 61

פנייה לשיתוף פעולה – הכרה בדיירי הבניין בשטרן ומצוקת הדיור בישראל

לכבוד:
נשיא האוניברסיטה העברית – פרופסור מנחם בן ששון
שר השיכון- מר אריאל אטיאס
שר הרווחה- מר משה כחלון
ולכל מאן דבעי

הנידון: הכרה בדיירי הבניין בשטרן ומצוקת הדיור בישראל

זה שבוע ימים שעשרות מחוסרי דיור, מתגוררים בבניין מעונות של האוניברסיטה העיברית שעמד ריק במשך שנים. המצב בו לאנשים אין קורת גג, בו בעת שדירות עומדות ריקות, לא יעלה על הדעת.

אנו רואים את המוסד האקדמי, כמי שאמור להוביל בחדשנותו ובמוסריותו את החברה הישראלית. לאור כך אנו מציעים מספר הצעות, אשר ייתנו מענה למשפחות והילדים הרבים, מחוסרי הדיור, הנמצאים בבניין, לאוניברסיטה ולסטודנטים, ואף יספקו פתרונות לשולחנה של ממשלת ישראל בהתמודדותה עם מצוקת הדיור, כל זאת כדי לא לאפשר את המצב החמור בו דירות עומדות ריקות בזמנים שלאנשים אין קורת גג.

הצעתנו הראשונה היא להפוך את שני בנייני המעונות הריקים ברחוב שטרן בירושלים לבניינים מובילים בסוגם בהם שליש מהדירות ייעודו לסטודנטים, שליש למשפחות הזכאיות לדיור ציבורי ושליש לדיור בר השגה. הזכאות לדיור בר השגה, אשר מגדירה את הסכום אותו יכול הדייר לשלם עבור דיור, דורשת הגדרת קריטריונים, החסרים בישראל, אשר פרויקט מיוחד זה יוכל להגדיר, ובכך לקדם את הפתרונות הנדרשים ליצירת דיור בר השגה והתמודדות עם משבר הדיור. דיור בר השגה אף יוכל לתת פתרונות לבודדים או סטודנטים שסיימו את לימודיהם ומתקשים לבסס את חייהם עקב המצוקה הכלכלית. המודל המשולב יוכל לשמש דוגמא ותקדים למקומות אחרים, ואף להפעיל פרויקטים קהילתיים ייחודיים. כבר כיום הקבוצה המתגוררת בבניין כוללת דיירים משלוש אוכלוסיות אלו, המעוניינים יחד להצליח וליצור דבר חדש.

מימון של פרויקט שאפתני כגון זה יכול להגיע ממקורות כספיים של חברת פרזות, חברה עירונית לדיור ציבורי, כספים של משרד השיכון למימון דיור בר השגה, וכספי האוניברסיטה.

הצעה נוספת אפשרית, לאור העובדה שבניית הדיור הציבורי בישראל מוקפאת כבר למעלה מעשור, והקפאה זו היא בבסיס מצוקת הדיור המתעוררת, היא כי בניינים אלו יירכשו לצורכי דיור ציבורי, ויספקו במהירות פתרונות ל-66 זכאים לדיור ציבורי הממתינים כבר שנים רבות בתור. גם הצעה זו, יש לציין, זוכה להתעניינות של חברת פרזות.

חשוב מכל לומר, כי במקרה של קבלתה של הצעה זו, או לחילופין כל התפתחות אחרת בנוגע לבניין, או דורשים משר השיכון ומשר הרווחה מציאת פתרונות לכל מחוסרי הדיור המתגוררים בבניין, ומניעת השלכתם של המשפחות והילדים לרחוב, העתידה לקרות בימים הקרובים, בעת פינוי הבניין על ידי המשטרה.

לסיפורינו תמיכה רבה מהנאבקים במאהלים, מאות חתומים על עצומות וביניהם גם כ100 מרצים ועובדי אוניברסיטה, סטודנטים ועוברי אורח אשר חרדים גם הם לגורל ילדיהם במדינה.

על החתום

דיירי בניין שטרן 61

דיון

אין תגובות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קיבלת צו פינוי ? מחוסר דיור?

אל תהיה לבד, צור איתנו קשר והצטרף למאבק למענך ולמען אחרים! Hamaabara@gmail.com

הכניסו כתובת דוא"ל , כדי לעקוב אחרי רשומות חדשות

%d בלוגרים אהבו את זה: