ליפתא, סרטונים, עיתונות

כתבת חדר החדשות של ירושלים על ליפתא

יוני יוחנן בכתבת חדר החדשות של ירושלים על הפינוי המתוכנן בליפתא והגדרת התושבים כפולשים:

"החלטה של ישיבת ממשלה מארבעים ותשע: "400 יחידות דיור לפקידי הממשלה ולהם זכות בכורה לדירות אלה בבקעה… למחלקת הקליטה של הסוכנות היהודית ימסרו מוסררה וליפתא".

גם שופטי בית המשפט שגרים היום ברחביה, הם גרים בנכסי נפקדים, והאנשים האלה מהמעמד הזה, ידעו להכשיר את הזכויות שלהם, ואת האנשים כמונו בליפתא ובמקומות אחרים, האנשים האלה נשארו ללא זכויות, ללא ידע ולא כלום.

תראה, חמישים ושש, מתוך דין וחשבון שנתי של מבקר המדינה: "ושוב ביקורת לאי רישום הנכסים של רשות הפיתוח ולא על פי הנהלים".

גם ההורים שלי שהגיעו לפה אנאלפבתים בשנת חמישים ואחת בהכוונת ה… תראה, הם לא הגיעו לפה מהשמיים ולא מאף כוכב. הביאו אותם לפה. יש פה מסמכים הרי, שראינו אותם, שהם מאשרים שהביאו אותם לפה. מה מצפים מאנשים שבאו, שלא יודעים קרוא וכתוב, עברית? שיבינו בנהלים? או שהפקידים שישבו שם באותם משרדים פשוט מאוד פעלו לפי הנהלים לסוג מסוים של אוכלוסיה, וזה יותר ברור.

בסך הכל יש לי בית יפה, יש לי רכב, אני איש עסקים מצליח. אני אם היית מדבר איתי לפני שנתיים על אפליה על רקע עדתי, אני הייתי מתרגש בצורה איומה, זה היה דבר שמרתיח אותי. גם מבחינת אנשים, חברים שמעלים את הנושא הזה. עד שזה התפוצץ לי בפנים. וזה קיים".

הכתב: אורי ארליך, 26.12.2011.

13  משפחות משכונת ליפתא קיבלו צווי פינוי מביתם לאחר 60 שנה והמדינה הכריזה עליהם כפולשים. סיפור השכונה הוא עוד פרק במדיניות מרושעת של אפליה מכוונת שתחילתה בגרוש ערביי 48, ישוב מזרחים כמגן אנושי בתנאים לא אנושיים, הזנחה פושעת לאורך השנים ולבסוף רמיסת זכויותיהם הבסיסיות של תושבי השכונה ונסיון לסלק אותם מבתיהם בטענה כי הם "פולשים". זהו חלק חשוב ועיקרי מתוך מאבק רחב יותר בליפתא, שם הולכים להרוס גם את הבתים הנטושים ולבנות בתי עשירים ומרכז מסחרי יוקרתי. כמו ליפתא, ישנם סיפורם דומים בכל הארץ, אותה היד היא זאת המפלה לרעה ערבים ויהודים, ותיקים ועולים, פלסטינים וישראלים.

יוני יוחנן על מאבק המשפחות בליפתא

דיון

אין תגובות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קיבלת צו פינוי ? מחוסר דיור?

אל תהיה לבד, צור איתנו קשר והצטרף למאבק למענך ולמען אחרים! Hamaabara@gmail.com

הכניסו כתובת דוא"ל , כדי לעקוב אחרי רשומות חדשות

%d בלוגרים אהבו את זה: