Uncategorized, הפגנות, פעולות, שחרור בניינים

לתקווה באהבה – הפגנת ההזדהות, ירושלים, 16.1.2012

בהזדהות עם מפוני מאהל התקווה בתל-אביב, ובקריאות "לא יהיו בניינים ריקים ואנשים ללא בתים", "התקווה, ליפתא, יפו, קטמונים, אותה מהפכה", "מהפכה אמיתית מתחילה מהתחתית" יצאנו להפגנת מחאה בירושלים אתמול בערב (יום ב', 17.1.2012): יצאנו מכיכר פריז, לא רחוק מאחד מבתיו של ראש-הממשלה, המשכנו להפגנה מול בית נשיא האוניברסיטה העברית, בן ששון, שגירש אותנו משטרן 61, שחררנו את ביתו הנטוש של ראש-הממשלה לשעבר לוי אשכול, והמשכנו בין בניינים נטושים ברחביה, שם שחררנו בניין נוסף ברחוב אבן גבירול. שם השוטרים מיהרו לגרש אותנו והקציבו דקה לפינוי – ומיד לאחר עשרים שניות עצרו ארבעה שסומנו מתחילת ההפגנה. יצאנו בעקבות העצורים לצעדה לתחנת משטרת מוריה בתלפיות שם התבשרנו כי העצורים יובאו לפני שופט למחרת.
 ויקי וענונו, לאחר ששוטר הבטיח לה שתיעצר ראשונה.
מאוחר יותר בהפגנה ויקי, למרבה ההפתעה, נעצרה ובדיון
בבית המשפט המשטרה טענה כי היא מהווה סכנה לציבור.
צעדנו בלב שכונת רחביה מלאת בנייני יוקרה הנבנים לגובה, עם שלטי מכירה באנגלית בלבד. הגענו לביתו של לוי אשכול המנוח, וילה בת 2 קומות. עומדת ריקה. נכנסו ושחררנו אותו תוך כדי שירה וצעקות "בניינים משוחררים לאנשים ללא בתים!" המשטרה הצליחה לפצל את הקבוצה ולסגור את השער שמנע משאר אנשינו להיכנס. המשכנו לצעוק ולמחות מ-2 עברי הגדר עד שהמשטרה כפתה עלינו לצאת. לא נאבקנו בהם. לא חסרים בניינים נטושים בירושלים.
צעדנו בין בתי העשירים שחלקם הציצו מהחלונות לבתי הסטודנטים החיים בשכירות מוגזמת. ברחוב אבן גבירול עברנו 3 בתים ריקים, מולם מבנה יוקרתי המשופץ בימים אלו ע"י האוניברסיטה העברית במיליוני שקלים. אותה אוניברסיטה שפינתה בכוח ובבריונות את מחוסרי הדיור מהבניין משטרן 61, שעד היום לא טרחה לשפץ את המעונות בגלל עלות השיפוץ הגבוהה. נכנסנו לאחד מהבניינים הריקים והזמנו את מחוסרי הדיור ממאהל התקווה ומכל הארץ להשתכן במקום. שמעון נתן נאום חוצב להבות:

הנאום העיר ככל הנראה את השוטרים שהכריזו כי יש לנו דקה להתפנות מהמקום. כמובן שלאחר עשריםשניות ארבעה מאיתנו נעצרו תוך שימוש באלימות. בין העצורים היו עידן אוחיון שצעק "דירות רפאים זה ביזיון לנבחרים", אורי עגנון שתופף לצידם של האנשים הלא נכונים, דורית ארגו וויקי וענונו, לה הובטח עוד בתחילת ההפגנה שהיא תיעצר ראשונה. משטרת ישראל הרי לא רוצה לאכזב את האזרח בהבטחות שווא.

בדרך לשחרור העצורים בתחנת מוריה חלפנו על פני בנק לאומי לבן החזית. למרות שלא פרצנו לבנק אלא נכנסנו למבואה הפתוחה לציבור – הפעילו עלינו את האזעקה. אנחנו כבר רגילים שמתייחסים אלינו כעבריינים. דרך רחובותיה של רחביה ההמומה מהצעקות, הגענו לתחנת מוריה וקפאנו בחוץ בהמתנה למידע על העצורים. למרות שנעצרו ללא עילה והעובדה שהם אינם מהווים סכנה לציבור הם הושארו לילה במעצר. עו"ד לאה צמל ייצגה את העצורים בבית משפט, אחרי שהם העבירו את הלילה במגרש הרוסים.

במשפט שנערך הבוקר, הואשמו העצורים בהשגת גבול והכשלת שוטר.חשוב לציין שהבניינים ששחררנו היו נטושים זה זמן רב, שהמבנה שבו נערכו המעצרים לא מגודר או מוגדר כשטח פרטי, המשטרה לא הראתה שום הוכחה שהשטח פרטי וגם לא אפשרה למי שרצה לצאת מהמקום לעשות זאת לפני שהחלה לבצע את המעצרים. בנוסף לכך היא הציגה עמדה שקרית לגבי מהלך העניינים בהפגנה והעילה לביצוע המעצרים. הציגה את העצורים ואת ההפגנה כסכנה לציבור.

בית המשפט גזר על העצורים שלושה חודשי הרחקה מהפגנות ומהתקרבות לבניינים ששיחררנו אתמול. לויקי וענונו גם הוסיפו הרחקה מביתו של שר השיכון. בית המשפט עושה יד אחת עם אלימות המשטרה שעושה יד אחת עם אלימות העירייה. לא יתכן שישללו מאדם את הזכות הבסיסית להפגין ולמחות! לא יתכן שנוגדר "סכנה לציבור" כיוון שאנו ממשים את זכותנו הלגיטימית להפגין וליצור צדק! משטרת ישראל היא הקובעת מהי "הפגנה חוקית" ויכולה להפוך כל התקהלות להפגנה בלתי חוקית ועילה למעצר המגובה לאחר מכן ע"י מערכת המשפט. אותו בית משפט שסותר את פסיקותיו שלו שקבעו שלפי "החוק" משמרת מחאה אינה דורשת אישור משטרתי.

לא נוותר ולא נכנע, לא נוריד ראש מול הפינויים, ההריסות, הדיכוי והנישול. מי שעבריין הוא מי שמפנה אנשים מבתיהם, לא מי שנאבק למען הזכות הבסיסית לקורת גג. מי שמהווה סכנה לציבור הם אלה שדואגים לרכוש נטוש יותר מבני אדם שגרים ברחובות. נמשיך לשחרר בניינים, כי לא יהיו בניינים ריקים ואנשים ללא קורת גג.

עוד פרטים ותמונות בפייסבוק של "המעברה"

דיון

מחשבה אחת על “לתקווה באהבה – הפגנת ההזדהות, ירושלים, 16.1.2012

 1. מעצר שערורייתי ופסיקה מדאיגה לא פחות-
  …והביזיון נמשך בבית המשפט עם פסיקתה של השופטת אנה שניידר:
  (חוץ מההערות השתולות בגוף הפסיקה ובין סעיף לסעיף לא נעשה שום שינוי בניסוח או תוכן הפסיקה)
  בית משפט השלום בירושלים
  מדינת ישראל נ'
  ואנונו ואח'
  א.הרחקה מהדירות ברח' אלחריזי ורמב"ן למרחק של 50 מטר לתקופה של 90 ימים.
  ב.איסור-השתתפות-בהפגנה או בהתקהלות-בלתי-חוקית, (וכאן הוספתי מקף להדגשת הגיחוך שלנו/הכ"סתח שלהם)להבדיל מהפגנה חוקית למשך 90 ימים.
  ג.לגבי המשיבה 1(ויקי וענונו) הרחקה מביתו של שר השיכון אריאל אטיאס למשך 30 ימים למרחק שלא יפחת מ-100 מטר.סעיף שמבזה את כבוד בית-המשפט, לטעון שויקי מסוכנת לציבור ולהערים על מעצר זה איזה נספח שנדבק לתחת המזיע של השוטרים בזמן שנרדמו בשירותי מוריה.
  ד.לגבי כל המשיבים ערבות עצמית וערבות צד ג' על סך 3000 ש"ח כל אחד.
  *כאילו זה יעצור אותנו!*
  ה.סעיף לא רלוונטי.
  ו.אם לא ימלאו המשיבים אחר התנאים שפורטו לעיל או חלק מהם, ייעצרו לאלתר ויובאו בפני שופט תורן תוך 24 שעות.
  *איבדת את כוח ההרתעה שלך עם ביזיון סעיף א'.
  ז.המשיבים יוכלו להשתחרר בפני קצין משטרה או קצין שב"ס מוסמך.

  סעיף ב' הוא הביזיון הכי גדול שיכלה גב' אנה שניידר לפסוק. זהו סעיף חלקלק שמשיל את עורו בין מעצר למעצר. וממש כמו נחש, הוא גם גדל בין השלה להשלה. והפעם בהחלט מדובר בנחש דרקוני, הן במספר חוליותיו והן בארסיותו. סעיף ב' הוא בהחלט נחש בא בימים ורשע בין רשעים. הוא מייצג עוול גדול שצריך לעקור אותו מן השורש ולבתק את ראשו מבעוד מועד. החלטה זו מדאיגה אותי ביותר ושמה את הנקודה, בסימן השאלה שעל הדמוקרטיה הישראלית.
  מדובר בקוד פעולה הצריך להיות שמור, אך ורק לעתות של הפיכת שלטון ושל מלחמת אזרחים ולא לחול אם אחרת!

  אנו מתכוונים לערער על הפסיקה הנלוזה הזו ולגרום לגברת שניידר, לפרוק לסתה ולבלוע את לשונה מתוך בעתה וכלימה על שפסקה החלטה שערורייתית ונלוזה שכזו. והיא, אחר הפסיקה, כמו כבר מנמנת, כנחש אחר בלע עכברוש שמן ורק מחכה לשזוף בשמש ולהתענג על ששבע. השופטת שניידר דאגה לאלחש תרם חנקה מאיתנו את טיפת האוויר האחרונה מריאותינו הקטנות, ועשתה יד אחת עם המשטרה ו-"נתנה" לנו מחדש את זכותנו השברירית והמוטלת בספק, להשתתף בהפגנה "חוקית".
  לפי חוק העונשין, תשל"ז-1977 התקהלות בלתי חוקית היא כדלקמן:
  151. התקהלות אסורה
  שלושה אנשים לפחות שנתקהלו לשם עבירה, או שנתקהלו למטרה משותפת, ואפילו כשרה, ומתנהגים באופן הנותן לאנשים שבסביבה יסוד סביר לחשוש שהמתקהלים יעשו מעשה שיפר את השלום, או שבעצם התקהלותם יעוררו אנשים אחרים, ללא צורך וללא עילה מספקת, להפר את השלום, הרי זו התקהלות אסורה, והמשתתף בהתקהלות אסורה, דינו – מאסר שנה אחת.
  וואו! היו ממש נחמדים איתנו. נכון? אז זהו שלא,
  על איזה שלום הם מדברים?!!! בטח שלום בית או מושג שאול-לאומנות כלשהו אחר,
  אחרת איך אפשר להסביר את הפגנתנו כמסכנת את שלום הציבור? רק במשטר טוטליטרי מובהק ניתן להציג אותנו כמפרי שלום, שכן, שלום בשבילו הוא שקט כשאני מדבר ועוד יותר שקט כשאני לא.
  ולסיכום אני מציע לכם לחפש את הנוסח המלא לחוק הזה ולראות שציורנו כפורעים אינו מתיישב עם החוק עצמו!

  פורסם ע"י idan | 19 בינואר 2012, 2:42 pm

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קיבלת צו פינוי ? מחוסר דיור?

אל תהיה לבד, צור איתנו קשר והצטרף למאבק למענך ולמען אחרים! Hamaabara@gmail.com

הכניסו כתובת דוא"ל , כדי לעקוב אחרי רשומות חדשות

%d בלוגרים אהבו את זה: