התנגדות לפינויים מדיור ציבורי

עוצרים את הפינוי של עובדיה

לפני מספר שבועות הגיעו פקחים של עמידר לביתו של עובדיה בן אברהם, פעיל במאבק למען דיור ציבורי מיומו הראשון, והודיעו על כוונתם לפנות אותו ואת אשתו מרים מביתם אלא אם יסדיר את חובו בגובה 85,000 בתוך חודש. זהו הזמן שעמידר נותנת לזוג מבוגר, שניהם נכים, ש1300 השקלים שהם מקבלים בחודש מביטוח לאומי לא מספיקים אפילו לתרופות, להסדיר את חובם. אם לא ישלמו יזרקו לרחוב. בשעה שבעלי ההון זוכים ל'תספורות' של מאות מליונים והערוץ הממלכתי נפטר מחובו סתם כך, ממשיכה המדינה להתנער מאחריותה כלפי אזרחיה, ומחליטה לחסוך כמה גרושים על הגב של עובדיה ומרים.

עובדיה ומרים הם רק מקרה אחד בים של פינויים מבתי הדיור הציבורי. בעשרים השנה האחרונות לא נבנתה ולו דירה אחת לזכאי הדיור הציבורי, בה בשעה שאלפי בתים נמכרו והכסף ממכירתם – 2.75 מיליארד שקלים – מוקפא ע"י האוצר, בניגוד לחוק הדיור הציבורי. העוול והאטימות זועקים לשמיים. עמידר זורקת דיירים לרחוב כדי להזרים עוד כספים לקופות האוצר הנעלמות.

ב27.2 יפקע האולטימטום הסחטני של עמידר. ביום הזה נבוא כולנו לביתם של עובדיה ומרים בנווה-יעקב בירושלים, להראות לעמידר שסחיטות ואיומים לא מפחידים אותנו, ולמנוע את הפינוי.

לא ייתכן כי במדינת ישראל במאה ה-21 עדיין יש בתים נטושים ואנשים ללא קורת גג. לא ייתכן שמדינת ישראל מתייחסת לאזרחים שלהם כסחורה שאפשר להעביר אותה ממקום למקום לפי בחירתה ואף להשאיר אותם ללא פתרון תחת כיפת השמים. יש לעצור את מעגל יצירת העוולות! על המדינה לעצור מיד את כל צווי הפינוי עד למציאת פתרון כולל לבעיית הדיור הציבורי והחלת חוק הדיור הציבורי: הפשרת הכספים השייכים לדיור הציבורי ובניית דירות חדשות. המעברה קוראת לכולם להצטרף למאבק ולמנוע בגופם את פינויי המשפחות וזריקתם לרחוב.

בימים האלו, פחות משבועיים לפני הפינוי, אנא הצטרפו אלינו למאבק נגד הפינוי של עובדיה ומרים. בינתיים אתם יכולים בין השאר לעזור בשליחת פקס ואימייל לעמידר, משרד השיכון ומשרד ראש הממשלה בבקשה לעצירת הפינוי:

פקס עמידר ירושלים- 02-6237333

עמידר- משרדים כלליים- יעקב ברוש

פקס- 03-6095485אימייל- company@amidar.co.il

שר השיכון- מייל- aatias@knesset.gov.ilפקס אישי- 026496713פקס משרד השיכון- 02-5847688

בנימין נתניהו- מייל- bnetanyahu@knesset.gov.il

שר הרווחה: sar@molsa.gov.il

לכבוד:

מנכ"ל עמידר מר יעקב ברוש

מנהל חטיבת ירושלים ויהודה בעמידר מר זאב פניני

שר הבינוי והשיכון מר אריאל אטיאס

ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו

הנידון: עצרו מיד את פינויה של משפחת בן אברהם לרחוב!

אני פונה אליך בבקשה לסייע במקרה של דיני נפשות: עובדיה בן אברהם, גבר בן 60, ואשתו, מרים בן אברהם, בת ה-59, עתידים להיות מפונים בסוף החודש מביתם אל הרחוב הירושלמי הקר, מדירת דיור ציבורי בנווה יעקב. לזוג בן אברהם חוב על דירת דיור ציבורי של עמידר אותו אין ביכולתם לשלם. הכנסתם היחידה של השניים מסתכמת ב-1300 שקלים מביטוח לאומי, והכנסה לא קבועה של 700 שקלים נוספים כהבטחת הכנסה. שכר הדירה אשר נדרש מהשניים הוא 750 שקלים שאין ביכולתם לשלם, כי כל הכנסתם מופנית לחשבונות ולמזון.

עובדיה בן אברהם, 60, בעל 60% אי כושר עבודה לאחר שנפגע בתאונת עבודה לפני כשלוש שנים. סובל מבעיות רפואיות ונפשיות שונות. מרים בן אברהם סובלת מדיכאון קליני, סכרת, לחץ דם גבוה וכולסטרול. הכסף המצוי בידי השניים אינו מספיק אפילו לתרופות הנדרשות להם, שלא לדבר על תשלום שכר הדירה.

על פי צו הפינוי שנמסר לזוג לפני כחודשיים, ב-27 לפברואר הם עתידים להיות מפונים מביתם, מושלכים אל הרחוב הירושלמי הקר בלי שום חלופה ללכת אליה. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה למנוע את הפינוי! מנכ"ל עמידר כבר אמר כי עלותו של פינוי היא 50,000 שקלים. האם לא עדיף להשקיעם בקורת גג בטוחה לבני הזוג אברהם מאשר להשליכם לרחוב? אי אפשר לתאר את האכזריות שבפינוי זה, כאשר אפילו עובדת סוציאלית לא נשלחה אל הזוג לפני משלוח צו הפינוי כדי לברר את מצבם ואת גורלם במקרה של פינוי.

עובדיה בן אברהם הינו פעיל במאבק לדיור ציבורי בירושלים, התובע את חידוש לקיחת האחריות של המדינה על הדיור הציבורי, בניית דיור ציבורי חדש, אכלוס בניינים ריקים בירושלים ובכל רחבי הארץ, ואת הדרישה הבסיסית ביותר – לא יפונו אנשים אל הרחוב. לא ייתכן כי המדינה לא תבנה דיור ציבורי כבר למעלה מעשור, ותפנה אנשים לרחוב. עובדיה תובע, וכולנו תובעים, את עצירת הפינויים מהדיור הציבורי במצב זה.

רק בסוף השבוע התפרסם כי אדם בנהריה, דניאל אדרי, ניסה להתאבד יומיים לפני פינויו אל הרחוב על-ידי חברת עמיגור. גם עובדיה אומר כי אין לו דבר להפסיד. כחבר/תו למאבק, לא אאפשר את פינויו! אנו רואים בכם באופן אישי אחראים לחייהם ושלומם של עובדיה ומרים, ודמם, חס וחלילה, יתבע מכם! הורו על עצירת הפינוי של משפחת בן אברהם ועצירת הפינויים מן הדיור הציבורי הקורס וחדשו את בנייתו! בנו חיים ולא מוות!

לידיעת עמידר: עובדיה נשאר כאן, מול משרדי עמידר בירושלים, עד ביטול צו הפינוי

דיון

אין תגובות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קיבלת צו פינוי ? מחוסר דיור?

אל תהיה לבד, צור איתנו קשר והצטרף למאבק למענך ולמען אחרים! Hamaabara@gmail.com

הכניסו כתובת דוא"ל , כדי לעקוב אחרי רשומות חדשות

%d בלוגרים אהבו את זה: