התנגדות לפינויים מדיור ציבורי, רשומות אישיות

עובדיה אל תדאג, אתה לא תהיה לבד

עובדיה בן אברהם, פעיל במאבק לדיור ציבורי מיומו הראשון ופעיל בקבוצת המעברה, קיבל לפני כמה שבועות צו פינוי מעמידר, לדירתו הקטנה בנווה יעקב שם הוא גר עם אשתו מרים. ביום רביעי 15.2 החליט עובדיה בן אברהם לשבות רעב מול משרדי עמידר כצעד נואש לבטל את צו הפינוי  שנקבע ל-27.2. עובדיה חי מסכום כולל של 2000 ש"ח לחודש אשר לא מספיקים לו אפילו למזון ותרופות לו ולאשתו החולה.

עובדיה לא לבד:

בעוד עובדיה שובת מול משרדי עמידר אנחנו קבוצת המעברה התחלנו בהפעלת לחץ מסיבי על עמידר, משרד השיכון והממשלה בדרישה לבטל את הצו. עד בשעה 12:00 הגיעו למשרדי עמידר כ150 פקסים וטלפונים רבים בדרישה לבטל את צו הפינוי. עמידר התקשרו בתחנונים בבקשה להפסיק את מבול המכתבים. אנחנו דרשנו שיפסיקו במבול ההסחטנות ויבטלו את הצו כצעד ראשון במציאת פיתרון.

שוקי פוגל מנהל הסניף סירב לדבר איתנו אבל שלח מסרים וניהל משא ומתן דרך עמותת ידיד והכתבים שהתעניינו במקרה. ולמרות כל זאת העמדה הסחטנית נותרה בעינה: "דמי רצינות" של 10,000 ש"ח כתנאי ראשוני לדחיית הפינוי. אנחנו שואלים את שוקי על איזו רצינות הוא מדבר? כשאדם מגיע למצב שהוא לא יכול לקנות תרופות, ששובת רעב כמוצא אחרון? לעובדיה בן אברהם אין כסף לשלם. אין. הפתרונות של עמידר הם לשלוח אותו לקבץ נדבות או להיכנס לחובות מול גורמים אחרים. הפיתרון שלנו הוא להראות לעמידר רצינות מהי.

מתכוננים ליום הפינוי:

בערב הצטופפנו כולנו בסלון הקטן של עובדיה ומרים עם חיים בר יעקב, ראש העמותה לחיים בכבוד שהצליח למנוע כבר עשרות פינויים. השיחה היתה מרתקת ומלמדת ויצאנו מחוזקים, מאוחדים ומאמינים שנצליח לעצור את הפינוי.

מראים רצינות:


7:30 בבוקר. גשם זלעפות אנחנו מול משרדי עמידר יחד עם עובדיה. מראים רצינות. הנוסעים ברכבת מסתכלים בהשתהות מה מניע אנשים לעמוד במזג אויר כזה ולצעוק. הפקידים במשרד מציצים מהחלונות. אנחנו נחושים להבהיר: עובדיה ומרים לא לבד. לא יהיה פינוי. המשכימים קום עקבו אחרינו בשידור ישיר באינטרנט.

.

הגשם ממשיך לרדת. אנחנו ממשיכים לצעוק ולהפגין. לבטל את הצווים, לעצור את הפינויים. זהו לא מאבק פרטני אלא מאבק רחב לשנות את המדיניות האווילית לזרוק אנשים לרחוב במצבם הקשה.

אנחנו מבקשים שוב להיפגש עם שוקי פוגל מנהל הסניף ונענים בסירוב. יחזרו אליכם. אנחנו חוזרים החוצה לגשם וממשיכים למחות. אחרי שעתיים וחצי עובדיה ומרים מוזמנים לפגישה עם שוקי. לבד. הוא לא מוכן שיכנסו איתם אנשים אחרים. בינתיים זאב פניני הבוס של שוקי פוגל מזמין אותנו לשיחה "לבבית" במשרדים.

עובדיה מעביר מסר ברור לעמידר

תחזרו ביום שלישי:

עם כל המילים היפות, וההבטחות לעשות הכל למנוע את הפינוי, אנחנו מבינים שאין שינוי במדיניות: "דמי רצינות לפני דיבור על ביטול הצו. תחזרו ביום שלישי". אנחנו חוזרים עוד קודם. ויחד אתכם נעצור את הפינוי!

על שביתת הרעב של עובדיה בן אברהם בוויינט

על מאבקו של עובדיה בחדר החדשות ירושלים:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קיבלת צו פינוי ? מחוסר דיור?

אל תהיה לבד, צור איתנו קשר והצטרף למאבק למענך ולמען אחרים! Hamaabara@gmail.com

הכניסו כתובת דוא"ל , כדי לעקוב אחרי רשומות חדשות

%d בלוגרים אהבו את זה: