מחוסרות, סרטונים, רשומות אישיות

החלום שלי הוא קורת גג | אתי חן


אני אתי חן, בת 34, אם חד הורית לילד בן 4, חולה בשחמת הכבד, מחלה חשוכת מרפא, ומוכרת כנכה עם 60% נכות בביטוח לאומי. אני ומתקיימת מקצבת נכות של 1700 ש"ח.

בני אביאור בן ה-4, סובל מהפרעות של קשב וריכוז ובעיות רגשיות נוספות, בעקבות החיים הלא קלים שעבר במעט זמן לקיומו. הוא לומד בגן חינוך מיוחד. 

מאחר ואני אם חד הורית אני מקבלת סיוע בשכר דירה בסכום מגוחך של 744 ש"ח לחודש, כשבעצם אני שוכרת דירה צנועה בסכום של 3000 ש"ח לחודש.

את ההפרשים אני משלימה בכך שאני עובדת עם קשישים ומרוויחה 1700 ש"ח.

לצערי אני נאלצת כל חודש לוותר על התרופות שלי בכדי שלבני יהיה מה לאכול כל בוקר וצהריים.

אינני מקבלת מזונות עבור בני. תבעתי את הגרוש שלי מספר פעמים ונעניתי בשלילה ועפ"י הממסד אני לא יכולה לקבל מביטוח לאומי שתי קצבאות – גם קצבת נכות וגם קצבת מזונות.

לפני שמונה חודשים הצטרפתי למאהל האין ברירה בירושלים כדי להיאבק למען דיור ציבורי ולשנות את הקריטריונים לזכאות לדיור ציבורי – אני חושבת שהמדינה צריכה לשנות את הקריטריונים לכלל האמהות החד הוריות.

המציאות של אם חד הורית כמוני היום במדינה היא שבכדי לצאת לעבוד ולהרוויח משכורת נורמטיבית ומבלי שתפגע לך קצבת הנכות או המזונות את צריכה לחשוב מספר פעמים. 

אני חושבת שהדיור הציבורי נועד לנכים לאמהות חד הוריות ולכלל הציבור אשר נחשב לעשירון התחתון.

אני אישית מגישה בקשות, וכל פעם מחדש נענת בשלילה לדיור ציבורי. אפילו בשבוע שעבר נענתי בשלילה לזכאות, אבל אני אלחם ולא אכנע לרצונות הממסד, עד שלבני תהיה קורת גג! אני מגישה השבוע בקשה לוועדה ציבורית (ועדת חריגים).

בעקבות כל זה יצאתי למאבק. ישנתי באוהלים 4 חודשים עם הילד שלי ואז פינו אותנו, וכמו כל שאר חבריי פלשתי לבניינים נטושים כגון: פינסקר 11 ושטרן 61 .

המדינה שלנו לא עוזרת ולא מאפשרת להתקדם, בעיקר לאמהות חד הוריות. לכן תמיד יש את הסטיגמה הידועה כמה הן מסכנות ובכייניות אלו שחיות על חשבון המדינה.

אבל אני לא רוצה לחיות מצדקה אני רוצה צדק!

אנשים לא מבינים כמה מצוקה יש, אלו מאחוריי הכיסאות הגבוהים לא יודעים כמה אני נלחמת למען הבן שלי והבריאות שלי. 

החלום שלי הוא קורת גג לבן שלי ולי.

המחלה שלי מחמירה מיום ליום, ואני מפחדת מהרע מכל שיקרה ולא יהיה לבני קורת גג ופינה משלו ומי שידאג לו.

אני יודעת שיש עוד אמהות חד הוריות שנמצאות במצוקת דיור וכלכלה. אם הייתי פוגשת אותן הייתי אומרת להן לצאת למאבק, להילחם על הזכויות שלהן ולא להיות שאננות, תמיד טוב לקוות שהמאבק יביא תועלת! אני לא אפסיק להילחם למען הבן שלי.

בפסח הזה אפילו קניות אין לי, ואני לא מצליחה לנקות בעקבות המחלה שלי. עם כל הבעיות הללו אני אפילו לא יכולה לצאת בחג ולהנות עם בני, לא טיולים או בגדים, כלום.

אני רוצה לפנות לכל עם ישראל גם לאלו שלא חשים את המצוקה הכלכלית או הרפואית ולשאול אותם באיזו חברה אתם רוצים לחיות? לצערי כל אחד מאיתנו פגיע וכל אחד עלול חס וחלילה ליפול למצב שאני נמצאת. אני לא מאחלת לאיש להגיע לחולי או מצוקה, אסור לנו להפוך לחברה שבה מי שנופל נשאר לבד ללא ערבות הדדית וללא תמיכה שמאפשרת חיים בכבוד!

הסדרה מחוסרות משקפת את חיי ואת מאבק ההישרדות היומיומי שאני נמצאת בו, בניגוד גמור לסדרה מעושרות המשקפת את חיי הזוהר. כשאני רואה אותה, זה עצוב וכואב לי.

אני רוצה שתפקחו עיניים ותאזינו לי היטב, אני לא רוצה לחזור לאוהלים אך אין לי ברירה אחרת, עם כל העזרה שקבלנו מפרזות למשך חצי שנה סיוע בשכ"ד, לצערי זה לא נותן לי כלום ואחרי הסיוע אני נאלצת לחזור לנקודת ההתחלה.

מתחילת המאבק ועד היום חבריי לקבוצת המעברה נמצאים איתי לאורך כל הדרך, ברגעים הקשים, ברגעים הטובים, ברגעים של החולשות, של הכל, תמיד איתי מחבקים דואגים ואיכפתיים. כל טלפון או שיחה שאני זקוקה להם הם תמיד שם בשבילי, הם נותנים לי הרגשה של ביטחון ומבינים את המצוקות שלי והם אלו שנותנים לי אוזן קשבת והמון סבלנות וסובלנות.

אם אני יכולה עם המחלה שלי וילד בן 4 לצאת להיאבק אז כולם יכולים, אני רוצה לחיות בכבוד ולגדל את בני בכבוד.

אין לי מה להפסיד!

המאבק נותן לי כוחות, כשהגעתי למאבק הייתי אתי החלשה ולא מודעת לזכויות שלי, כיום בזכות המאבק אני אתי חזקה יותר נחושה יותר נלחמת ונאבקת יותר!

מכאן אני קוראת לכולם להצטרף למאבק! כל אם חד הורית בי-ם וסביבתה שתצא, תקום ותבוא למאבק איתי ועם חבריי וחברותיי להאבק על הזכויות המינימליות שלנו מול ביטוח לאומי, פרזות, עמידר, משרד השיכון וכו'. לא לוותר!

ביחד נצליח וביחד ננצח את כולם!!!

דיון

26 מחשבות על “החלום שלי הוא קורת גג | אתי חן

 1. אתי חן המלכה כל הכבוד לך כולם איתך באש וגם במים אין מגיע לך קורת גג
  אך הפרקים שלך יפים הכול נכון אוהבת זה היום יום שאת באמת עוברת עם הכאבים
  שלך אני מאחלת לך רפואה שלמה אמן וגם קורת גג לאביאור הקטן שלנו

  פורסם ע"י גלית לוי | 14 באפריל 2012, 11:41 pm
 2. שוב הניגון חוזר….תעודת עניות לממשלת ישראל 2012 אני מאד מקווה שימצאו פיתרונות לילדיי המאהל אלו ילדיי המחר החיילים של מחר מחזיקה לך אצבעות יקרה

  פורסם ע"י 2006584 | 14 באפריל 2012, 11:50 pm
 3. אין עלייך אתי!

  פורסם ע"י זהבה | 15 באפריל 2012, 7:29 am
 4. כל הכבוד לאמא מיספר אחת שלי

  פורסם ע"י ??? | 15 באפריל 2012, 7:33 am
 5. אתי מאמי שלנו כל הכבוד לך על המאבקים שאת עושה לקורת גג לבן שלך את באמת פנתרה אמיתית בשבלינו
  מחזקים אותך ותמיד תידעי שהנכנו כאן בשבילך ובשביל הילד את גדולה הסרט ממש יפה ומרגש

  פורסם ע"י שושנה | 15 באפריל 2012, 7:39 am
 6. אולי תמסרי את הילד לאימוץ.
  ברור שהוא חולה וזה לא פשוט , אבל הבנתי שהיום יש כל כך הרבה אנשים שרוצים לאמץ ולא רוצים ילד סיני או אפריקני , אז אולי יקחו אותו, למרות שהוא בן 4.

  תבדקי את זה.

  פורסם ע"י דרול | 15 באפריל 2012, 11:12 am
  • טובת הילד אינה מסירה לאימוץ, אלא חיים עם אמו. בוודאי אמא שחוסכת מעצמה תרופות למענו, תדאג לחוסנו וביטחונו הרגשי(לדברים החשובים באמת לא צריך כסף). בנוסף, תפקידנו כחברה לדאוג שגם לחלשים תהיה יכולת להתקיים. כולנו באופן כזה או אחר תלויים בגורל או באלוהים או באמא אדמה או מה שלא יהיה, אף אחד לא חסין.

   פורסם ע"י שני | 15 באפריל 2012, 1:10 pm
   • אני לא מסכים איתך ואני לא חושב שאנשי מקצוע יסכימו איתך.
    האם לא מסוגלת להחזיק אותו , היא מתגלגלת איתו ברחובות ובאוהלים.
    תמיד אפשר להאשים את הרשויות שלו חילקו מספיק קצבאות ונדבות לכל המסכנים המקצועיים , אבל בשורה התחתונה לילד הזה יכולים חיים נוחים ונעימים , הרחק מהאמא שהופכת אותו לשק חול במלחמה שלה על "צדק".

    חבל על חיים הרוסים של ילד , שהובא לעולם על ידי אנשים שבשורה התחתונה הם בלתי כשירים נקודה.

    פורסם ע"י דרול | 15 באפריל 2012, 3:18 pm
  • דורל תגידי את הקו השפיות ? האם עולה בדעתך שאמא שאין לה קורת גג צריך לקחת לה את הילד? האם את ברחת ממוסד לחולי נפש?

   פורסם ע"י 2006584 | 15 באפריל 2012, 3:31 pm
   • את חולת נפש אמיתית הלוואי ויקחו לך את הילדים ותלמדי לשפוט אנשים חלשים ממך טיפשה שכמותך

    פורסם ע"י 2006584 | 15 באפריל 2012, 4:21 pm
   • הילד עובר התעללות מצד האימא שלו , הילד הוא ילד בסיכון בגלל שאמא שלו מסכנת אותו.
    היא משתמשת בו בתור נשק נגד הרשויות ובינתיים הילד נפגע קשה בגללה.

    אני אומר שהיא יכולה להלחם עם מי שהיא רוצה , אבל את הילד צריך להוציא משדה הקרב , זה לא מקום לילדים.

    והכי טוב שימצאו לו משפחה חמה שתגדל אותו , יותר טוב מהאמא והמאבקים שלה.

    פורסם ע"י דרול | 16 באפריל 2012, 12:04 am
  • תגידי…אישה כמוך בטוח היתה בטוח עושה את זה…אבל אתי היא לא את והיא אישה שנאבקת למענו ולמענה…ומי את שתומרי לה או לנו מה לעשות…את כנראה יושבת על התחת של מליונים ולא יודעת מזה לאבק על זכויות האדם,או על פת לחם…אז גיברתי הנכבדה תירדי מהסולם שעלית עליו…באהבה רבה לאתי ובנה …המשיכי במעשיך הדגולים…אוהבת מאיה…

   פורסם ע"י מאיה | 15 באפריל 2012, 9:25 pm
   • בגלל אנשים כמוכה המדינה שלנו נראת ככה . איך הייתה מרגיש עם הייתה נולד נכה ואמא שלכה הייתה מוסרת אותך לאימוץ או מוכרת אותך בגלל שאין לה כסף יגועל נפש ימגעיל

    פורסם ע"י mm | 12 באוגוסט 2012, 11:13 am
  • איככככככס יגועל נפש איך אפשר לכתוב ולחשוב על דבר כזה לכתוב לך תסגור את עצמך במוסד לחולי נפש יפסיכי ממה אתה עשוי אלוהים ישמור אתה יודע שלילד הזה כל מה שיש לו בעולם זאת אמא שלו על מה אתה מדבר במקום לשפוט אנשים לך תטפל בעצמך כי זה מראה כמה רמת הטיפושת שלך היא 100 אחוז במוח המעוות שלך

   פורסם ע"י לולי | 15 באפריל 2012, 10:33 pm
 7. אני יפה מאוד אני כל כך גאה בך אך את נילחמת כמו לביאה בשביל קורת גג
  אני מחזק אותך ואמן ותצלחי לקבל את מה שאת נילחמת בשבילו אני שמח שאת במאבק נגד הממשלה שלנו שיראו
  אך את עובדת קשה בשביל להביא אוכל לבן שלך ולא מחסירה לא כלום בהצלחה נשמה

  פורסם ע"י איתמר קרני | 15 באפריל 2012, 3:13 pm
 8. דרול אולי תשלחי את הילדים שלך לימוץ לא את הילד שלה חסר לך והיא רואה את מה שרשמת יחוצפנית
  את לא מכירה אותה אישה חולה אבל אך שהיא מטפלת בילד שלה עוד אלף כמוך לא יטפלו אז תרשמי את התגובות שלך במקום
  אחר אישה בלי לב וחסר רגש עלק לקחת לאמא את הילד שלה אך את בכלל חושבת דברים כאלה אין לך נשמה איתמר

  פורסם ע"י איתמר קרני | 15 באפריל 2012, 3:18 pm
 9. דורל צריך לשלוח אלייך את הרווחה שבאמת יבדקו איך את מגדלת את הילדים שלך ואולי אותם צריכים לשלוח לאימוץ ואולי לפנימיהההה, היית רוצה להגיע לרבע של אתי ואיך שהיא מגדלת את הילד שלה, אני מאחלת לכל ילד אמא כמו אתי חן.וזה שהיא גרה באוהל היא לא צריכה להתבייש המדינה צריכה להתבייש בזה, שאשה חולה ואם חד הורית נלחמת ונלחמת במדינת ישראל שמעדיפה שהאזרחים שלה יגורו באוהלים ולא להביא להם דיור ציבוריי בושה וחרפה לך ולמדינה בגלל אנשים כמוך המדינה נראית ככה.
  אתי נשמה את אמא מדהימה שנלחמת למען הבן שלה.

  פורסם ע"י לילי | 15 באפריל 2012, 9:15 pm
 10. מרגש מאוד אוי לך ביבי נתניהו אך גרמתה לאימאות חד אוריות להגיע למצב כזה וכל זה בגלל המדניות הכלכלית המטומטמת שלך ושל כל התומכים בך מצב אחד כואב מבין מאות מחוסרות ביבי תקן את המצב לש המחוסרות אבל מהר אתי יש אחת מטומטמת שכנרא בילדות שלה לא הרגישה רצויה על ידי אמא ואבא שלה והיא מאומצת אנחנו אתך עד הסוף ונמשיך להלחם שלא יהיה עוד מחוסרות או מחוסרים אוהב אותך שמעון

  פורסם ע"י שמעון | 15 באפריל 2012, 10:03 pm
 11. סרט מצוין
  כל הכבוד
  הילה

  פורסם ע"י 2bigbrowneyes | 15 באפריל 2012, 10:52 pm
 12. אחלה סרטון, כל הכבוד
  הילה

  פורסם ע"י 2bigbrowneyes | 15 באפריל 2012, 11:00 pm
 13. דורול אין לך טיפת אנושיות עם אתה מדבר בצורה כזו יחוצפן מה זה הדיבור הזה לשלוח ילד לאימוץ תתבייש
  אולי תתן את הילדים שלך לאימוץ למה אתה נישמע בן אדם לא שפוי ….כל הכבוד לך אתי שאת נילחמת בשביל הבן שלך ושוויתרת על תרופות שהיה לבן שלך אוכל …תקשיב לי טוב טוב דורול אל תירשום דברים בפורומים עם אתה לא יודע על מה מדובר אלה אמהות שנלחמות על קורת גג לילדים שלם כניראה אתה מלא בכסף אז אתה מזלזל בשכבות הנמוכות …..ושלא תעיז להוציא מהפה שלך לשלוח ילד לאימוץ מובן יחתיכת דפוק …מה שאתי נותנת לבן שלה אתה לא תתן ברבע מובן לילדים שלך ….אז עדיף לך שאנחנו לא ניפגש פנים מול פנים למה אני יוכל אותך בלי מלח אז עדיף שתשתוק ..ואולי באמת אני ישלח אלייך את לישכת הרווחה כי אני ממש קרובה אליהם ( אני במקרה עובדת שם ) אז תיזהר לא ליפול לי לידים ….היום אתה למעלה מחר אתה תהיי למטה ואז ניראה אותך נילחם לקורת גג לילדים שלך …יחוצפן

  פורסם ע"י פאני בסקון | 16 באפריל 2012, 8:51 pm
 14. דרול אל תישפוט בלי לדעת כלל על מה מדובר אני נלא מאחל ת לך שהיה לך את המחלה של הבחורה רק בן אדם שאן לא לב אוו ילדים מסוגל לדבר בצורה גועלית שכזאות כניראה שיש לך כסף אז אתה מדבר יותר מעגובע שלך הלוהים פעם נותן ופעם לוקח אל תשכח את זה אני מקווה שאלוהים יקח ממך ועז תביןם את כול המצב

  פורסם ע"י שושנה | 16 באפריל 2012, 9:11 pm

מעקב קישורים/Pingbacks

 1. פינגבק: שוברות השתקה « האחות הגדולה - 17 באפריל 2012

 2. פינגבק: החלום שלי הוא קורת גג - "מחוסרות" פרק 2 • מחאת הדיור - 17 באפריל 2012

 3. פינגבק: I have to choose between medications, and food for my son and rent money | Rabbis for Human Rights - 22 במאי 2012

 4. פינגבק: ברוכים הבאים לבלוג שלי | המאבק על החיים של אתי חן - 11 באוגוסט 2012

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קיבלת צו פינוי ? מחוסר דיור?

אל תהיה לבד, צור איתנו קשר והצטרף למאבק למענך ולמען אחרים! Hamaabara@gmail.com

הכניסו כתובת דוא"ל , כדי לעקוב אחרי רשומות חדשות

%d בלוגרים אהבו את זה: