הצהרות המעברה, שחרור בניינים

עצומה לנעמ"ת והזמנה להערב במבנה המשוחרר

העצומה באתר "עצומה" – בקריאה לנעמ"ת לא לפנות את הבניין בקטמונים אלא ליצור אלטרנטיבה

אנו, אזרחים, פעילים, ותומכי נעמ"ת בעבר ובהווה, קוראים לאירגון לבוא במשא ומתן עם האמהות החד-הוריות וקבוצת המעברה, שהשמישו מבנה נטוש בבעלות נעמ"ת ברחוב השומר, ירושלים. קבוצת "המעברה" פועלת למען זכויות לדיור ציבורי, תומכת במאבקם של מחוסרי דיור, משפחות מרובות ילדים, למען העצמת נשים והתארגנות עצמית של השכבות המוחלשות.
המבנה המדובר שימש בעבר כגן ילדים, אך הוא עומד נטוש כבר קרוב לשלוש שנים ואף היווה אכסניה לפעולות בילתי חוקיות. בזמן שהמבנה עמד ריק, חסר היה בשכונה מקום ששייך והופעל על ידי התושבים לפעילויות חברתיות מגוונות בהתאם ליכולות הכלכליות של תושבי השכונה. רוב המבנים הציבוריים בשכונה ניתנו לקבוצות חיצוניות, שאינן מגיעות מהשכונה. מדיניות זו משדרת מסר ברור- יש מי שניתן להם מרחב פעילות ומפגש, ויש את אלו שלא. למרבה הצער, אלו שאינם נהנים ממרחב קהילתי לפעילות –  הם אלו המתגוררים בשכונה ובאמת זקוקים לכך.
במהלך השבוע האחרון, המבנה שעמד ריק וללא פעילות, נפתח למען תושבי השכונה. המבנה נוקה מגוויות בעלי חיים ומכמות רבה של לכלוך, הגינה נוקתה מעשבים במטרה להקים גינה קהילתית, הצנרת החלודה והדולפת תוקנה, במקום התקיימו אסיפות קהילתיות ולמבנה הוחזרו חיים.
מטרת "המעברה" היא להפעיל את המבנה עבור ובשיתוף הקהילה על מנת לענות על צרכים הצומחים מתוכה. "המעברה" מציעה מרחב קהילתי ייחודי שיכלול, בין היתר, מטבח קהילתי על בסיס קואופרטיבי, פעולות שישמשו להעצמת נשים, אמהות חד הוריות וכלל התושבים בשכונה, חוגים לילדים ולנוער, גיוס תמיכה במאבק למען דיור ציבורי, אשר רלוונטי בעיקר לתושבות ותושבי השכונות, הקרנת סרטים וערבי תרבות וחוויה, שוק שכונתי שבועי והקמת גינה.
כתומכים במאבק האימהות החד הוריות לדיור וחיים בכבוד, אנו קוראים לנעמ"ת לזכור את תפקידה למען זכויות הנשים בחברה הישראלית, המצויות באופן תדיר בסכנה הגדולה ביותר לעוני ולמחסור בדיור, המסכן את סיכויי ילדיהן לעתיד אחר.
אנו קוראים לנעמ"ת שלא לפעול בדרכן של הממשלה והעירייה, הפועלות לדכא את השכונות ולדכא את המחאה, ולא לפנות באלימות את הנשים החד-הוריות במבנה, ובמקום זאת להודות בטעות שבהשארת חלל זה נטוש בלב שכונת הקטמונים, המשוועת לחללים קהילתיים משותפים, ולהסכים להפעלת המקום כמרחב קהילתי.

והערב:

מחמש עד 7 פעילויות לילדים, מוסיקה חיה, סדנאות, כיבוד ועוד…7-10 הקרנת סרט ומרק חם! מוזמנים ומוזמנות:

דיון

אין תגובות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קיבלת צו פינוי ? מחוסר דיור?

אל תהיה לבד, צור איתנו קשר והצטרף למאבק למענך ולמען אחרים! Hamaabara@gmail.com

הכניסו כתובת דוא"ל , כדי לעקוב אחרי רשומות חדשות

%d בלוגרים אהבו את זה: