הצהרות ומכתבים לאנשי ציבור, פינסקר 11, שחרור בניינים

הודעת המעברה בתגובה לפינוי הבית המשוחרר בפינסקר 11, ירושלים

אתמול בצהריים (27.10.2011) פרצו כ-40 בריונים ואנשי חברות אבטחה פרטיות לבניין בפינסקר 11 בירושלים בחסות המשטרה. ילדים ותינוקות היו בבניין כשהגיעו הבריונים הלא-מזוהים, ללא תגיות, בעטו בחלונות ודלתות, והפעילו אלימות קשה על נשים וגברים.

הבניין מאוכלס למעלה משלושים יום ולשם הפינוי יש צורך בצו פינוי מבית המשפט. לשוטרים לא היה צו פינוי, אך הם גיבו את הבריונים וחברות האבטחה ואפשרו להם לפנות את הבניין, בניגוד לחוק, ללא צו.

במהלך הפינוי נעצרו ארבעה, 2 נפצעו קל. אם חד הורית פונתה לבית חולים. אישה בחודש השביעי להריון ספגה מכות. המשטרה גיבתה לכל אורך הפינוי את 40 הבריונים שפינו את הבניין, תוך אלימות קשה.

הציוד נזרק מהבניין, וכן האנשים, גברים, נשים, ילדים ותינוקות, מחוסרי דיור. אנשי הבניין יקימו את מעברת פינסקר במרכז המסחרי בקרית יובל, רחוב אורוגווי 1, והציבור מוזמן לבקר, להביע סולידריות ולהצטרף למאבק.

המפונים והמעברה תובעים לדעת כיצד הפרה המשטרה את החוק בפינוי הבניין ללא צו בית-משפט, כאשר הבניין מאוכלס למעלה מ-30 יום?

המפונים והמעברה תובעים חקירה של היחידה לחקירת שוטרים ביחס לאלימות שהופעלה בפינוי, ובעיקר ביחס ל"רישיון לאלימות" שהעניקו השוטרים לחבריהם שלא במדים שביצעו את הפינוי.

המפונים והמעברה תובעים לדעת מה טיב שיתוף הפעולה בין המשטרה לבין הבריונים ואנשי חברות האבטחה הפרטיות. האם מדובר בשוטרים ללא מדים או בבריונים פרטיים לגמרי? מי מימן את הבריונים ואנשי חברות האבטחה הפרטיות? האם מדובר בכסף ציבורי, של המדינה, העירייה או המשטרה, או בכסף פרטי?

המפונים והמעברה קוראים לתקשורת לחקור באופן מדוקדק, וללא פחד, מי שילם לבריונים שפינו את פינסקר 11 בירושלים. האם מדובר בכספי ציבור או בכספים פרטיים? האם מאחורי היסטריית הפינוי בניגוד לחוק עומד ניסיון להעביר את הבניין, מתחת לשולחן ובניגוד לחוק, מן המנהל למקורבים, ואלו מיהרו לגרש את המשפחות?

אנו תובעים את התשובות מן המדינה, העירייה, המשטרה והיחידה לחקירת שוטרים, שיחשפו את הפינוי המופרט והבריוני שהתרחש היום בפינסקר 11 בירושלים.

                        מפוני פינסקר 11 והמעברה  – מבית היוצר של המאבק הירושלמי למען דיור ציבורי.

 

ליצירת קשר באתר "המעברה":

https://hamaabara.wordpress.com/

 

באימייל:

hamaabara@gmail.com

 

בפייסבוק "ב' זה אוהל – גן העיר, ירושלים":

http://www.facebook.com/pages/%D7%91-%D7%96%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%92%D7%9F-%D7%94%D7%A2%D7%99%D7%A8-%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%9D/178835765523315

 

דיון

2 מחשבות על “הודעת המעברה בתגובה לפינוי הבית המשוחרר בפינסקר 11, ירושלים

  1. המשטרה לא תחקור, ואיש לא יחקור. אולי מה שצריך הוא להקים ועדת חקירה עצמאית של המעברה ולברר באמצעות הצילומים מיהם הביריונים ולפרסם את המידע שנאסף בסוף החקירה.
    אי אפשר באמת לצפות שהעירייה, המשטרה, הממשלה או הכנסת יחקרו זאת. זוהי רק עבירה אחת נוספת מני רבות של מוסדות המדינה על חוקי המדינה עצמה או על אמנות שהמדינה חתומה עליהן, שלא לדבר על עבירות על החוק הבינלאומי.

    פורסם ע"י יוסי לוס | 28 באוקטובר 2011, 1:27 pm

מעקב קישורים/Pingbacks

  1. פינגבק: המעברה – בלוג חדש למאבק הדיור הציבורי בירושלים - 29 באוקטובר 2011

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קיבלת צו פינוי ? מחוסר דיור?

אל תהיה לבד, צור איתנו קשר והצטרף למאבק למענך ולמען אחרים! Hamaabara@gmail.com

הכניסו כתובת דוא"ל , כדי לעקוב אחרי רשומות חדשות

%d בלוגרים אהבו את זה: